نکات مهم در نصب مکانیکی موتور های گیرلس
قبل از نصب، موتور و به ویژه کابل های آن را چک کنید که آسیبی ندیده باشند.
بصورت پیش فرض زاویه پیچش طناب های فولادی بر روی فلکه کشش موتور، 180 درجه میباشد. چنانچه به اجبار نوع طراحی قصد دارید زاویه پیچش سیم بکسلها را تغییر دهید در این خصوص حتماً از سازنده یا عرضه کننده ی موتور، مستندات لازم را دریافت نمائید.
غالباً در برندهای معتبر فک های ترمز دارای پوشش مناسب هستند، چنانچه ترمز دارای پوشش نباشد هنگام نصب موتور، فک های ترمز را بپوشانید تا گرد و خاک و براده آهن بین دیسک ها وارد نشود.عموماً موتورهای گیرلس از نوع Servo (تیپ بشکه ای) قابلیت بکارگیری در آسانسورهای بدون موتورخانه (MRL) را دارند و پیش فرضهای لازم در مراحل تولید این موتورها رعایت میشوند. حتماً از سازنده یا عرضه کننده ی موتور، مستندات لازم را دریافت نمائید.بر اساس محاسباتی که قبل از اجرای پروژه انجام داده اید، تعداد سیم بکسلهای مورد نیاز معین خواهد شد، لزوماً به تعداد شیارهای موجود نباید سیم بکسل بر روی فلکه کشش انداخته شود.
چنانچه برخی از شیارهای فلکه موتور خالی می ماند، در وهله اول تعداد شیارهای برابر از دو طرف فلکه خالی گذاشته شوند. در غیر این صورت شیارها را از سمت موتور به بیرون پر کنید.به هیچ عنوان روی موتور جوشکاری نشود و از آن به عنوان نقطه اتصال به زمین (ارت) استفاده نکنید. با این کار به مگنت ها و بلبرینگ های موتور آسیب جدی وارد خواهید کرد.
هوا باید به خوبی در اطراف موتور جریان داشته باشد.
 بخاطر داشته باشید موتور حتما بایستی کاملاً تراز و شاقولی نصب گردد. شاسی استقرار موتور مهمترین نقش را در این مهم ایفا میکند.کشش سیم بکسلها بایستی کاملاً دقیق تنظیم شود. برای دستیابی به این مهم اصولاً بایستی از دستگاه کنترل کشش سیم بکسل بهره گرفت. در صورت عدم کنترل و تنظیم دقیق کشش سیم بکسلها در طول مدت زمان بهره برداری، قطعاً آسیبهای جدی به سیم بکسلها، فلکه های هرزگرد و فلکه کشش وارد خواهد شد.با توجه به اینکه اکثراً محل نصب انکودر در موتورهای گیرلس، پشت ترمز میباشد، حتماً بین ترمز و دیوار فاصله ی مناسب (بین 10 تا 30 سانت) بگذارید تا در صورت  لزوم به راحتی به انکودر دسترسی داشته باشید. برای اطلاع از میزان دقیق این فاصله به دفترچه راهنمای موتور مراجعه کنید.
برو بالا